Структура нашого мозку
alt03.08.2013
 
Я вже давно збирався розглянути цю тему, бо це допоможе нам краще розуміти самих себе, адже місія, через яку ми всі опинилися на цій планеті, унікальна – стати Співтворцем Бога для того, щоб надихати Духом матерію у всьому Омніверсумі.
 
З книги В. Шовкошитного "Шлях Просвітлення"
 
Саме заради виконання нашого призначення задіяний потенціал двох велетенських Галактик: Туманності Андромеди, як чоловічого початку Творця, та нашої Галактики Чумацький Шлях, як жіночого життєдайного початку Творця, а Земля у цьому грандіозному проекті грає роль Лона, звідки вийде на світ Втілений Бог – Просвітлені Бого-Люди. Для реалізації цього задуму використовується можливості всього нашого Всесвіту. Саме тому ми повинні нарешті зрозуміти себе, мотивацію своїх вчинків, щоб не опинитися на смітнику історії, як найслабкіший елемент ланцюгу Творення.
 
В наших мізках є області, які реагують певним чином на стан нашої свідомості, а як ви знаєте наша свідомість, як і наші думки, не народжується в нашій голові, а скоріше цей процес відбувається у нашій аурі. Ну, наприклад, одна область нашого мозку активується, коли ми відчуваємо страх, а інша – коли ми відчуваємо радість  тощо. Наш мозок розділений на чотири частини, які по-різному навіть формувалися в процесі нашої еволюції й саме тому кожна з цих областей керує певним аспектом людської природи.
 
1. Область мозку рептилії – примітивна область, що керує біологічними функціями тіла: контроль за диханням, температурою, функціями продовження життя та розмноження тощо. Цій області мільйони років і вона складається із продовгуватого мозку і мозочку. Час ця область сприймає як інтервали між харчуванням і статевими актами.
 
2. Область мозку мавпи – більш складна емоційна область, що відповідає за сімейні справи і культуру. Ця область огортає область мозку рептилії і називається околицею, яка дозволяє підпорядкувати інтереси індивідуума інтересам суспільства. ЇЇ продуктом є релігія і право, а її запрограмовані реакції тримаються на страху, харчуванні, боротьбі і сексу. Саме через травмуючий досвід, який ми отримали в дитинстві, програми мозку мавпи спрацьовують так, що ми недовіряємо іншим людям і в кожному чужаку вбачаємо потенційного ворога, не контролювати себе в їжі і питві, накопичувати матеріальні цінності без всякої міри, вести безладне статеве життя, захоплюватися зброєю, боятися майбутнього, вірити забобонам. Ця область мозку час сприймає як моменти безпеки, страху або сексуального захоплення. Саме ця частина нашого мозку змушує нас боятися смерті та весь час триматися в постійному страху перед нею.
 
3. Область нового мозку – неокортес, налічує сто тисяч років і утворився, коли об’єм нашого мозку через еволюційно-квантовий стрибок нашого розвитку збільшився вдвічі. Неокортес є у всіх вищих ссавців – це наш науковий мозок, який розділив час на проміжки,  сам живе за цим часовим поділом. Це винятково індивідуальна область мозку підприємців та дослідників, що змушує людей виділятися серед натовпу, самопроявитися.
 
4. Область Бог-мозок – передчільна частина нашого мозку, яка розвинена тільки у людей, китів і дельфінів. Вона розташована у нас на рівні чола трохи вище брів, саме ця область активується під час духовних і містичних переживань. Бог-мозок виходить за межі індивідуальності, долаючи її. Він здатен утримувати агресивні чи лякливі імпульси „мавпячого мозку”, а час ця область наших мізків сприймає як повільний потік, що рухається одночасно у різних напрямках. Саме ця область нашого мозку дозволяє нам розуміти, що наша свідомість безсмертна, що вона вічна. Саме завдяки Богу-мозку творив свої шедеври Моцарт, Пушкін та інші генії, саме він викликає у нас духовний голод.
 
Володіючи цією інформацією, ви краще зможете розуміти себе, свої реакції на різні подразники життя, а також ці знання дозволять вам вірно зрозуміти поведінку інших людей, які у більшості своїй керуються стереотипним мисленням і, дай Боже, щоб вони розвинули хоч свій неокортес, бо про наявність у них Бог-мозку більшість людей навіть не чула, а вважають, що їх богоподібність визначається суто зовнішніми ознаками. Тобто, що Бог зовні схожий на людей, тільки замість джинсів носить білу рясу, замість шашлику з пивом вживає прану (а якже, він же Бог – йому по статусу так належить себе поводити!) і живе Він не на Землі, як ми, люди, а сидить собі на Небесах і пильно підраховує наші гріховні і благі вчинки, а потім роздає: кому – батога, а кому – пряник. Ви думаєте я перебільшую? Та поговоріть самі на теми духовності з першим ліпшим і, якщо відкинути словесну мішуру, то вималюється саме така картинка, ну, може, дехто ще й образ пекла, для повноти і об’єктивності картини світу, додасть. Але це вже ті, хто хоч раз тримав у своїх рука Біблію й тому точно знає як воно є насправді, бо він навіть з батюшкою дискутував на біблійні теми й вони таки дійшли консенсусу: Бог живе на Небесах, тому людина відокремлена від нього, не кажучи вже про її гріховне походження (ніби існує якийсь інший спосіб розмноження живих розумних істот!), а відтак людина – це раб Божий. От вам і вся богоподібність разом з еволюційним розвитком чотирьох складових нашого мозку, тому, перш ніж з дурнуватим видом всезнайки намагатися про щось судити, подумайте, а яка саме частина вашого мозку демонструє свої здібності й пізнання? Зайвий раз подумати ніколи не буває зайвим...
 
Дорогі друзі, ви можете долучитися до подій в режимі-онлайн. Зареєструйтесь на найближчий вебінар і будете завжди вкурсі усіх подій нашої Академії.