Зміни свідомості
alt23.08.2013
 
Звернутися до цієї теми мене змусили деякі проблеми пов’язані із блуканням розуму декого з випускників нашої школи, які продовжують свої пошуки Істини, інколи забуваючи, що це слово не має множини. 
 
З книги В. Шовкошитного "Шлях Просвітлення"
 
Але давайте спробуємо розібратися із цим явищем послідовно, щоб не вносити ще більшої мішанини.
 
З чого все розпочинається? З того, що ви, коли стаєте на шлях духовного розвитку, власноруч починаєте розбирати жорсткі мислеформи, що створені вашим стереотипним мислення, і які, до пори до часу, заміняли вам розвинену свідомість Просвітленої людини. Вам же здавалося, що через свою зовнішню увагу, читаючи книжки, слухаючи лекції, дивлячись телевізор – цей сучасний дебілі затор свідомості людей, ви здатні накопичити достатньо знань про світ і життя і їх вистачить, щоб навчитися логічно мислити і жити більш-менш вірно. Проблема ж полягає в тому, що ці знання не стали вашим досвідом і тому, насправді, мало сприяли вашому розвитку, тобто, розвитку вашої свідомості. Вона продовжувала залишатися сплячою і значною мірою закостенілою.
 
З чого все розпочинається? З того, що всі, хто починає йти шляхом духовного розвитку мають, так звану, „забруднену” свідомість, яка спотворює істинну картину життя і тому такі люди найчастіше користуються готовими чужими штампами-кліше – стереотипним мисленням, яке робить сприйняття ілюзійним. Розпочавши своє духовне вдосконалення, ви шляхом психічної саморегуляції позбавляєтеся від „бруду” в своїй свідомості. Цей процес тривалий і кропіткий, він вимагає від кожного шукача Істини повної відвертості і постійної праці над собою. Одночасно з цим процесом відбувається відкриття над здібностей: бачення, намір, матеріалізація думок, синхронність, прямий вплив на реальність тощо. От на цьому етапі вашого розвитку ви й ловитеся, потрапляючи в астральний тренажер. Тобто, з’являються нові можливості, а свідомість ще достатньо не очищена – готові умови для пастки. 
 
Як можна визначити, що ваша свідомість недостатньо очищена від деструктивних елементів? Це ваша схильність до диспутів і суперечок. Якщо раніше, доки ваша свідомість не була пробуджена, ваша схильність до дискутивно-логічного мислення була звичайною ознаку вашого темпераменту, то тепер, після пробудження – це ознака її недоочищенності. Якщо ви й після пробудження свідомості схильні сперечатися, шукаючи відмінності тих чи інших явищ, то це означає тільки одне – напівпробудженість. Тільки забруднена свідомість схильна до оцінок і ярликів, бо вона бачить світ розколотим навпіл, вона помічає якісь індивідуальні ознаки і форми.
 
Коли ж ви остаточно очистите свою свідомість до рівня чистого усвідомлення, тоді ваша свідомість опиняється поза думками, ви стаєте спостерігачем, ви позбавляєтеся від важких тривожних думок. Ви набуваєте здатності розчинятися у тому, що ви спостерігаєте, на чому ви зосереджені, зникає сприйняття через органи чуття, ви перебуваєте в стані благодаті і спокою.
Скільки вам знадобиться часу на те, щоб здолати шлях від „брудної” свідомості пересічної людини до „чистого усвідомлення” Просвітленого – це залежить тільки від вас і ваших зусиль, бо кожен іде тільки своїм шляхом на вершину Духовної досконалості, прокладаючи собі внутрішній універсальний шлях, що вимощений із камінців власного духовного досвіду.
 
Будь-який Вчитель не зможе за вас пройти цей шлях – це частина вашої роботи над собою.
 
З чого варто розпочати? На моє глибоке переконання розпоча  ти роботу над очищенням своєї свідомості потрібно з перебудови своєї психології: звільніть свої думки від зневіри у власні психічні здібності та можливості, засвойте обране вами вчення, ознайомившись з відповідною літературою. Подумайте про те, які необмежені можливості відкриваються перед вами, після оволодіння знаннями і практиками, з якими ви ознайомилися. Спрямуйте себе і свій розвиток на добро і перейдіть до практичних навичок і вмінь. Виховуйте в собі чесність, щирість, стійкість, наполегливість в досягненні майстерності. Спрямуйте свій розвиток на вершину Духовної досконалості, де ви зустрінетеся зі своїм духовним здоров’ям. Відразу виключіть із своєї мотивації корисні, суто меркантильні інтереси, бо це шлях у нікуди. Дисциплінуйте себе й відразу звикніть до того, що шлях Воїна Світла –  це віддавати,  віддавати і віддавати.
 
З часом ви навчитеся бути розслабленим за будь-яких обставин, зберігаючи почуття самоконтролю і спокою. Це допоможе вам швидко відновлюватися після значних енергетичних витрат. Чому? Бо на саме розхитування вашої психіки йдуть неймовірні витрати вашої енергії, а тут ви спрямуєте цю енергію собі на користь. Ви повинні навчитися контролювати стан своїх м’язів і вміти розслабити будь-яку групу чи систему м’язів, щоб зняти блоки і затиски. Це робиться за допомогою спеціальних тренувань на розслаблення.
 
Наступна майстерність, якою ви мусите оволодіти, - це концентрація, тобто, ви повинні навчитися максимальній фіксації свого розуму зовнішньому чи внутрішньому об’єкті чи явищі. Тоді, при такій глибокій концентрації, ваші думки, а з ними і ваша енергія, спрямовані на одну ціль і впливають на один об’єкт. Так ваш розум набуває могутності, а ви – майстерності. Коли ж ви глибоко концентруєтеся на якихось абстрактних речах, тоді ви навчитеся вірно медитувати і врешті-решт досягнете повної відсутності думок – стану спостерігача. Будьте наполегливими і послідовними і ви обов’язково досягнете Духовної досконалості, очистите свою свідомість і станете Майстром Життя.